Forum Civic6g.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Centralny zamek i kierunki.
Autor Wiadomość
Spoon_ej9

Auto: Civic EJ9
Imię: Krzysiek
Wysłany: 2012-09-28, 20:36   Centralny zamek i kierunki.

Witam, od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem hondy civic ej9. Pierwszą rzeczą, której od razu mi brakowało był centralny zamek z pilotem. Tak też kupiłem na alledrogo zestaw http://www.allegro.pl/sho...tem=2604865418. Wszystko niby cacy, otwiera,zamyka. Ale jest jedno ale, które wyszło dzisiaj popołudniu. Zamek montowałem w zeszły weekend, nie zajmowałem się kierunkami bo nie miałem diód prostowniczych. Dzisiaj je kupiłem i zabrałem się za podłączenie. Najpierw oczywiście troszkę namęczyłem się z wyciąganiem kabli od kierunków z kostki. Potem wyjąłem centralke z wiązką kabli i ku mojemu zdziwieniu nie ma tam kabli do migaczy. Został tylko kabel biały i brązowy, ja przytknę brązowy do kierunków to sie wgl nie chce zamknąć (niby zamyka i odbija), zaś gdy dotknę kabel biały do brązowego lub kabla do kierunków zaczyna świrować - zamyka i otwiera bez przerwy. Tak teraz przyszedłem do domu i przeglądam strony co by tu zrobić. Nasuwa mi się jedna myśl, kupiłem zestaw z 4 siłownikami, a cif jest 2 drzwi, tak też zostały mi 2 wiązki (zielony i niebieski kabel). Czy zdało by to egzamin jakbym podpiął kierunki do tych kabli - zielonego i niebieskiego?

Pozdrawiam

marcinn07 

Auto: ej9
Imię: Marcin
Wysłany: 2012-09-29, 16:50   

Witaj,
Prawdopodobnie z centralki od centralnego zamka brązowy kabelek jest odpowiedzialny za sygnały kierunkowskazami. Zrób tak: Weź kabelek i podłącz go u siebie pod 12V, następnie znajdź kabelki od kierunkowskazów i daj im te 12V ( powinny ciągle świecić)-w ten sposób znajdziesz kierunek lewy i prawy. Następnie w instrukcji centralnego znajdź kabelek, który jest odpowiedzialny za kierunki i podłącz go do wcześniej znalezionych kierunkowskazów. U mnie był on koloru brązowego. Potem podłącz diody prostownicze i powinno Ci działać.

Pozdrawiam

Spoon_ej9

Wysłany: 2012-09-29, 21:24   

Dzięki za odpowiedź ;) Wyciągnąłem sobie kable do kierunków z wiązki przy kostce z bezpiecznikami. Ciągle świecą jak dam im np. +12V z radia. Ale gdy łącze je z brązowym kabelkiem to auto nie może się zamknąć ( niby zamyka ale od razu odbija) i kierunki nie świecą. Próbowałem podłączyć kierunki pod niebieski i zielony kabelek, które mi zostały od siłowników. Przy zamykaniu + jest na zielonym, a przy otwieraniu + jest na niebieskim. Gdy je połączę i podczepię do kierunków działają, ale bardzo słabo (ledwo widać). A gdy dam jeden do jednego kierunku, a drugi do drugiego to świeci jedna strona dobrze przy zamykaniu, a druga przy otwieraniu :lol: Tak trochę po chińsku. Przy okazji 2x straciłem kierunki i wymieniałem bezpieczniki ;) A i jak podłączyć te diody prostownicze żeby puszczały prąd w jedną stronę? raz łączyłem je jedną stroną, a raz drugą i było tak, jakby ich w ogóle nie było :D Pozdr

marcinn07 

Wysłany: 2012-09-30, 11:10   

A sprawdzałeś u siebie w instrukcji czy na pewno brązowy kabelek jest odpowiedzialny za kierunkowskazy? Jeśli słabo świecą ci kierunki tzn. że dostają mało prądu i dlatego żarówka nie świeci tak jak powinna.
A co do podłączenia diody prostowniczej to na każdą stronę (lewy i prawy kierunek) dajesz po jednej diodzie. Ma to wyglądać tak:

Pozdrawiam

Spoon_ej9

Wysłany: 2012-09-30, 19:39   

Właśnie brązowy jest odpowiedzialny za ryglowanie. Ogólnie centralka nie ma jako takiego wyjścia na kierunki. Wyprowadziłem 2 kable od kierunków (lewy/prawy) i została mi wiązka od siłownika (przy zamykaniu + jest na niebieskim, a przy otwierniu + jest na zielonym). Jak złącze zielony z niebieskim (żeby szedł + przy zamykaniu i otwieraniu) i jak podłącze pod jeden kabel od kierunków to jest dobrze, ale jak podłącze pod oba to ten błysk jest w dzień ledwo widoczny. Mam takie diody:
Do kierunków podłączyć stroną srebrną czy czarną? :)

Pozdrawiam :lol:

marcinn07 

Wysłany: 2012-09-30, 20:06   

W takim razie podepnij te 2 kabelki od kierunków pod 2 wyjścia na siłownik i powinno lepiej świecić niż 2 kierunki na jednym kabelku. Odnośnie biegunów diody to na 99% ta od czarnej strony to - a od srebrnej to + ale mogę się mylić. Podłącz i zobacz nawet jak źle podłączysz to nic sie nie stanie :)

pozdro

Spoon_ej9

Wysłany: 2012-10-02, 14:39   

Dopiero w piątek ale w sobotę będę miał chwile to tam pokombinuje i dam znac ;) Dzieki za zainteresowanie. Pozdro :lol:

Bemo 
&$#

Auto: EJ9
Imię: Bemo
Wysłany: 2012-10-06, 20:22   

Prąd płynie po diodzie w srebrną stronę w drugą nie,po to właśnie jest ta dioda,nie cofa Ci się napięcie...

B2F 

Auto: EJ9
Wysłany: 2012-10-15, 21:37   

Podbijam temat. Czy można kable od centralnego, odpowiedzialne za kierunki podpiąć pod przełącznik świateł awaryjnych?

ceter 
Tato

Auto: F10 Mpak
Imię: Łukasz
Wysłany: 2012-10-16, 10:18   

tak to sie wlasnie robi ;)

m26

Auto: EJ9>d16z9
Imię: Mirek
Wysłany: 2012-11-15, 20:37   

[quote="Spoon_ej9"]Właśnie brązowy jest odpowiedzialny za ryglowanie. Ogólnie centralka nie ma jako takiego wyjścia na kierunki. Wyprowadziłem 2 kable od kierunków (lewy/prawy) i została mi wiązka od siłownika (przy zamykaniu + jest na niebieskim, a przy otwierniu + jest na zielonym). Jak złącze zielony z niebieskim (żeby szedł + przy zamykaniu i otwieraniu) i jak podłącze pod jeden kabel od kierunków to jest dobrze, ale jak podłącze pod oba to ten błysk jest w dzień ledwo widoczny. Mam takie diody: Obrazek
Do kierunków podłączyć stroną srebrną czy czarną? :)

Nie wolno tak robić bo spalisz auto.Na wyjściu na siłownik jest na stałe masa na obydwóch kablach.
Dopiero w chwili zamykania lub otwierania na jednym z przewodów zanika minus a pojawia się plus.Podłączając kierunki pod te przewody robisz zwarcie .Musisz zastosować przekaźnik lub 4 diody.
Opiszę diody bo szybciej ,taniej i prościej.

strzałka > oznacza kierunek przewodzenia ,czyli od strony bez paska prąd "wchodzi"
(nie trzeba ciągnąć przewodów do przełącznika,albo awaryjnych,przy skrzynce niebezpieczników jest super dojście-wystarczy poszukać)

Odpowiedz do tematu