Forum Civic6g.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Tuning silnika
Autor Wiadomość
pentryt 

Imię: Lech
Wysłany: 2018-08-04, 23:46   Tuning silnika

Witam wszystkich.
Od kilu miesięcy jestem posiadaczem Civic'a 1,4 (fastback). Chciałem się poradzić od czego zacząć jeżeli chodzi o modyfikacje silnika. Chodzi mi głównie o delikatne poprawienie przyspieszenia i może zmianie "dźwięku". W obecnej chwili, do pracy silnika nie mam zastrzeżeń - zbiera się wspaniale a osiągniecie i utrzymanie wyższych prędkości nie stanowi problemu. Z racji, że udało mi się trafić na model bardzo zadbany i w dodatku z niskim przebiegiem nie chcę wprowadzać jakiś wielkich zmian. Samochód wygląda i ma wyglądać jak najbardziej oryginalnie.

Czy możecie mi doradzić za co mogę się wziąć i co jest mniej więcej sprawdzone? Może jesteście w stanie podać jakieś podzespoły/elementy, które można łatwo zmienić i zainstalować w silniku?
Będę niezmiernie wdzięczny za każdą poradę.
Pozdrawiam :)

bulit73 
Moja koHanka

Auto: EJ9 D14A4
Imię: Tomek
Wysłany: 2018-08-05, 16:55   

Niestety z 1.4 za dużo nie ugrasz. Możesz zmienić dolot powietrza (rura+stożek), kolektor wydechowy na 4-2-1 oraz kolektor ssący z 1.6, np.z D16Z6.

Co do dźwięku, to trzeba pobawić się z wydechem. Np. zmienić tłumik końcowy.

pentryt 

Imię: Lech
Wysłany: 2018-08-06, 11:42   

Dzięki za odpowiedź. Co do stożka i rury nie jestem przekonany. Myślałem o wstawieniu filtra o niski oporze przepływu powietrza i wypruciu dziwnych rur, które doprowadzają do niego powietrze. Co do wydechu to raczej zostawię tak jak jest, bo poprawiać przelot i wymieniać tłumik żeby wszystko głośniej chodziło to raczej nie wchodzi w grę :) To przecież tylko 1.4 :D Mam nadzieję, że ten filtr poprawi trochę dźwięk przy wyższych obrotach.

Macie może opinie w jaki sposób wpłynie na pracę silnika np. wymiana kabli WN, kopułki, świec na jakieś bardzo dobrej jakości? Gdzieś czytalem, że podobno wymieniając takie pierdołki można podnieść moc silnika nawet do 5% ! :shock:

bulit73 
Moja koHanka

Auto: EJ9 D14A4
Imię: Tomek
Wysłany: 2018-08-06, 18:32   

pentryt napisał/a:

Macie może opinie w jaki sposób wpłynie na pracę silnika np. wymiana kabli WN, kopułki, świec na jakieś bardzo dobrej jakości? Gdzieś czytalem, że podobno wymieniając takie pierdołki można podnieść moc silnika nawet do 5% ! :shock:

Nie wiem gdzie to wyczytałeś ale pierwsze słyszę, żeby wymiana kabli,świec i kopułki podniosła moc ;)

Na pewno nie zaszkodzi. zależy w jakim stanie są kable i kopułka.
Co do świec. Wymien na irydowe i na bardzo długo, świece będziesz miał z głowy.

Neko 
pani mechanik

Auto: EK4
Imię: Wioletta
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2018-08-11, 23:17   

jak przed wymianą wypadały zapłony to taka operacja na pewno podniesie moc :lol2:

Kaziu 
Kazik B18

Auto: Honda Civic
Imię: Karol
Wysłany: 2018-08-15, 10:33   

Jedynie co warto to zmienić dolot i wydech
Kolektor wydechowy jak pisano wyżej a resztę wydechu daj z VTI

Odpowiedz do tematu